• 15 березня 2024 р. Афоризми у клітинку

    Корифей літератури Михайло Коцюбинський знав до десяти іноземних мов, однак творив винятково українською. І які ж шедеври виходили з-під його пера: «На крилах пісні», «Для загального добра», «Дорого́ю ціною», «Intermezzo», «Коні не винні», «Fata Morgana», «Що записано в книгу життя», «Тіні забутих предків»! А коли ви ще й розпочнете натискати на перші літери слів-ключів, то сповна насолодитеся зразками вишуканої прози й афористики цього письменника-сонцепоклонника.

  • 5 березня 2024 р. Афоризми у клітинку

    «Найдорожче для людини – це думка, а вся солодкість думки – у рідній мові», – наголошував славетний український письменник Павло Загребельний. Тож і всі його літературні й публіцистичні твори, зокрема знамениті історичні романи, завжди вражали глибиною думки. Недарма й одній з останніх своїх книг він дав глибокодумну назву «Думки нарозхрист», поставивши на перше місце саме думку. От і слова-ключі, укладені в поземні й доземні ряди клітин, виразно означили високий політ думки цього незабутнього вітчизняного мудреця.

  • Століття тому енергійний і запальний інтелектуал Дмитро Донцов, народжений у зросійщеному Мелітополі, чітко означив поняття українського націоналізму, протиставивши його націоналізмові упадку та москвофільству, притаманним юрмиську хохлів і малоросів. А з початком новітньої війни за незалежність України провідні донцовські ідеї зазвучали з іще потужнішою силою. Отож упевнено натискайте на перші літери слів-ключів і переконуйтеся в актуальності загартованих у вогні думок Донцова.